Завідувач відділенням Кондратов Микола Сергійович, лікар-неонатаолог першой категорії.

 

Лікарі відділення:

  • Кондратов Микола Сергійович – лікар-неонатолог, стаж роботи – 7 р. 10 міс.
  • Георгіу Кристина Володимирівна – лікар-неонатолог, стаж роботи – 5 р. 10 міс.

Основний принцип функціонування відділення – забезпечення цілодобової кваліфікованої неонатальної допомоги, первинної реанімації та інтенсивної терапії новонародженим; забезпечення необхідного клініко-діагностичного контролю за станом дітей, своєчасне ведення найбільш ефективних та найменш травмуючи методів лікування та виходжування новонароджених, чітке дотримання правил санітарно-протиепідемічного режиму, профілактика назокоміальних інфекцій.

Догляд за новонародженими за умови фізіологічного перебігу адаптації здійснюється в післяпологових відділеннях спільного перебування матері та дитини. Медична допомога надається в палаті інтенсивної терапії новонароджених.

Також проводиться догляд за здоровими новонародженими, які не можуть перебувати з матір’ю в палаті.

Проваджуються у практику сучасні засоби профілактики, діагностики та лікування порушень адаптації та захворювань новонароджених в залежності від стану, переведення новонароджених до палати спільного перебування з матір’ю, у відділення інтенсивної терапії пологового будинку або до спеціалізованих відділень дитячої лікарні. Проводяться заходи щодо профілактики виникнення вертикальної трансмісії від матері до дитини, лікування неонатальних жовтяниць, виходжування та лікування новонароджених з малою масою тіла.

Неонатальне відділення обладнано кувезами, апаратами для проведення СРАР-терапії, електронними вагами, має централізовану подачу кисню. Електровідсмоктувачі, набори для первинної реанімації, лампи фототерапії, джерела променевого тепла, матраци з підігрівом. У відділенні є набір медикаментів для невідкладної допомоги новонародженим, інфузори-лінеомати.